Alfaco Polska Sp. z o.o. to czołowy dystrybutor zintegrowanych rozwiązań w zakresie urządzeń chłodniczych, klimatyzacyjnych oraz wentylacyjnych. Portfolio firmy obejmuje wszystkie elementy składowe pozwalające na budowę kompletnych instalacji, oferujący tym samym gotowe rozwiązania dla Retail. Oferta skierowana jest również do sektora HVAC: komponenty i automatyka dla central wentylacyjnych, systemów energii odnawialnej oraz systemów nawilżania CAREL dla szpitali, dużych obiektów komercyjnych i użyteczności publicznej.

Spółka o ugruntowanej pozycji na rynku HVAC/R z sukcesem prowadzi sprzedaż urządzeń do firm instalacyjnych, producentów oraz firm handlowych, konsekwentnie poszerzając portfel produktów oraz bazę lojalnych klientów. Rozbudowana sieć dystrybucji w 7 oddziałach na terenie Polski pozwala na dotarcie do szerokiego spektrum odbiorców i obsługi inwestycji we wszystkich województwach.

Kluczowe znaczenie dla realizacji celów biznesowych firmy ma wysoka sprawność operacyjna, elastyczność i ogromne doświadczenie Alfaco jako dystrybutora oraz eksperta z zakresu HVAC/R. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów i kontrahentów firma zatrudnia wykwalifikowanych inżynierów, organizuje szkolenia z najnowszych rozwiązań wyznaczając tym samym nowe trendy w dystrybucji.

 

SIŁA ALFACO

  • Alfaco Polska powstała w 1993 roku w trakcie olbrzymich zmian gospodarczych. Firma postawiła na dystrybucję w sektorze MSP oraz penetrację rynków lokalnych, umożliwiło to zbudowanie szerokiej sieci partnerskiej małych i średnich firm.
  • Od 2017 roku firma Alfaco jest członkiem Grupy CAREL, światowego lidera w produkcji sterowników dla systemów klimatyzacji, chłodnictwa oraz ogrzewnictwa, jak również systemów nawilżania oraz chłodzenia adiabatycznego. Carel jest właścicielem 29 spółek zależnych i 10 zakładów produkcyjnych oraz posiada oddziały i dystrybutorów w 75 krajach. Firma obsługuje ponad 4000 klientów, z 6 200 produktami w ciągłej sprzedaży i roczną produkcją sięgającą 7 milionów sztuk.

  • Alfaco jest współzałożycielem i udziałowcem Free Polska Sp. z o.o., wyłącznego importera urządzeń klimatyzacyjnych marki Gree w Polsce, która rocznie sprowadza ponad 150 tyś. klimatyzatorów.

  • Firma prowadzi bezpośrednią działalność w Polsce, Ukrainie i obszarze Morza Bałtyckiego. Jest strategicznym partnerem dystrybucyjnym dla światowych producentów HVAC/R, sprzedając ich produkty w Europie Środkowo Wschodniej do tysięcy partnerów handlowych. W stałej ofercie firmy znajduje się ponad 2000 produktów przeszło 20 marek z całego świata.

  • Alfaco posiada 100% udziałów w spółce Carel Ukraine z siedzibą w Kijowie, która obsługuje inwestycje na terenie Ukrainy.


ENERGOOSZCZĘDNE ROZWIĄZANIA

Oferta obejmuje energooszczędne rozwiązania o gwarantowanej wysokiej wydajności, zmniejszające wpływ na środowisko, dzięki połączeniu najbardziej zaawansowanych technologii i usług, mających na celu optymalizację wydajności urządzeń i systemów. Takie rozwiązania znajdują zastosowanie w obiektach komercyjnych, przemysłowych i mieszkaniowych. Przykładem mogą być komponenty OZE dla producentów pomp ciepła oraz gotowe pompy ciepła Gree Versatii. W zakresie rozwiązań Carel, który identyfikuje się z twierdzeniem „lepsza kontrola, lepsze środowisko” oferujemy zaawansowane technologie umożliwiające spełnienie wymagań dyrektywy w sprawie ekoprojektu jak na przykład sprężarki o zmiennej prędkości, elektroniczne zawory rozprężne i efektywne układy sterowania.

 

alfacooffice

 

Alfaco podjęło współpracę z między innymi:

Jerónimo Martins SGPS, S.A.; Carrier Polska; ABCold Sp.j.; AGH Kraków; Auchan Polska Sp. z o.o.; ES SYSTEM K Sp. z o.o.; Jeronimo Martins Dystrybucja S.A.; Termo Schiessl Sp. z o.o.; Bank Zachodni WBK; Balcerzak i Spółka Sp. z o.o.; Cadbury Wedel Sp. z o.o.; BDN Wykroty Sp. z o.o.; LINEA Systemy Chłodnicze Sp. z o.o.; Z.P.H.U "SZRON" Sp. J Marian i Dariusz Klepczyńscy; Bims Plus; British American Tabaco; Elektrownia Bełchatów, Opole i Kozienice; NATEO Sp. z o.o.; AREA COOLING SOLUTIONS Sp. z o.o.; West-Frost Sp. z o.o.; Electrolux Poland Sp. z o.o; Instytut "Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka"; Nestle Polska S.A; Santander Consumer Bank; Telewizja Polska S.A.; ROSZAK Chłodnictwo Klimatyzacja; Ekium Polska Sp. z o.o.; WSK Kraków; JBG-2 Sp. z o.o.; Fabryka Urządzeń Chłodniczych BYFUCH Sp. z o.o.; P.P.U.H. "GALMET" S.D.R. GALARA S.J.; Starostwo Powiatowe w Słubicach; P.P.H. "JUKA" s.j.; Tesco Polska Sp. z o.o.; TKG Sp. z o.o.; "Piotr i Paweł" S.A.; SCA PR Polska Sp. z o.o.; P.P.H. "COOL"; STEUER ACS; Beijer Ref Polska Sp. z o.o.; Producent Pawilonów Handlowych WIERUSZ Spółdzielnia Pracy; Lennox Polska Sp. z o.o.; Pabianickie Zakłady Farmaceutyczne Polfa S.A.; Polfa Bolesławiec S.A.; GEA Klimatyzacja Sp. z o.o.; Orlen Automatyka Sp. z o.o., Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego i wiele innych…

Rok rocznie firma otrzymuje prestiżowe nagrody i wyróżnienia: Diamenty Forbes, Delta, Solidna Firma, Fair Play, Gazele Biznesu, Gepardy Biznesu oraz Certyfikat Wiarygodności Biznesowej.
W 2022 roku, po raz szósty otrzymaliśmy prestiżową nagrodę Diamenty Forbes, zdobywając 20 miejsce w regionie dolnośląskim oraz 330 miejsce w Polsce, w kategorii firm o przychodach ze sprzedaży do 250mln.zł