Firma Alfaco Polska Sp. z o.o., dostarczyła  systemy humiFog do Urzędu Miasta w Katowicach.

Budynek przy Młyńskiej 1 , gdzie dawniej mieścił się Dom Prasy, przeszedł całkowitą przebudowę. Obiekt został podniesiony o kolejną kondygnację i przystosowany do pomieszczenia ośmiu wydziałów magistratu.  W nowym Urzędzie zastosowano energooszczędne rozwiązanie dla centrali wentylacyjno-klimatyzacyjnej jakim jest nawilżanie wysokociśnieniowe humiFog firmy CAREL.

Nawilżacze adiabatyczne humiFog to wysokowydajne i precyzyjne urządzenia, które wykorzystują energię ciśnieniową zapewnioną przez pompę i dysze atomizują demineralizowaną wodę. Dzięki czemu tworzą się kropelki o rozmiarze mikrometrów  rozpylające  wodę w przewodach wentylacyjnych/sekcjach central  lub bezpośrednio nawilżając otoczenie. Objętościowa pompa tłokowa pozwala  na otrzymanie ciśnienia 70 barów, które w połączeniu ze specjalnymi dyszami, atomizuje wodę tworząc kropelki o rozmiarze około 15 µm a tym samym sprawia, że urządzanie jest  wysokowydajne.

Precyzja  nawilżania zapewniona jest dzięki inwerterowi, który reguluje prędkość obrotową pompy reagując na zadane ustawienia z dokładnością do 2%. Dodatkowo każdy  spersonalizowany  element dystrybucyjny podzielony jest na stopnie wydajności które załączane przez wybrane  elektrozawory zapewniają  właściwą  ilość rozpylonego strumienia wody. Działania i parametry sterowane są przez elektroniczny sterownik CAREL poprzez intuicyjny interfejs.

 humiFog  zapewnia bardzo niskie zużycie energii w procesie nawilżania/chłodzenia, które przykładowo dla stacji UA100 ( 100 l/) wynosi 0,95 kW. Konfiguracja master/slave obsługująca do 6 niezależnych stref za pomocą jednej stacji z pompą . Urządzenie posiada certyfikaty higieniczności ( VDI6022, PZH) dzięki wykorzystywaniu wody demineralizowanej, cykli płukania, całkowitego opróżniania zbiornika i zastosowaniu materiałów zgodnych z wymogami prawa, bez użycia chemikaliów czy biocydów.