Firma Alfaco należąca do grupy CAREL, dostarczyła do  Szpitala Klinicznego im. Ks. Anny Mazowieckiej 10 systemów nawilżania humiSteam.

Rozbudowa placówki medycznej mieszczącej się przy ulicy Karowej 2 w Warszawie, rozpoczęła się w listopadzie 2013 i trwała ponad dwa lata. Całkowita powierzchnia trzypiętrowego budynku sięga ponad 12 tys. metrów kwadratowych o kubaturze 46751 m3 .

CAREL produkuje izotermiczne nawilżacze elektrodowe od ponad 30 lat wykorzystując swoje doświadczenie w dziedzinie automatyki przemysłowej i sterowników. humiSteam to rozwiązanie dedykowane dla biur, mieszkań, zakładów przemysłowych i łaźni parowych. Jedną z jego głównych zalet jest fakt, że wykorzystuje wodę z sieci wodociągowej oraz posiada oprogramowanie zdolne do dostosowania trybu działania w oparciu o charakterystykę doprowadzonej wody. Zarządza stężeniem soli mineralnych w wodzie i zapobiega porywaniu cząstek piany w sposób automatyczny, zwiększając bezpieczeństwo działania urządzenia.

humiSteam jest dostępny w szerokim zakresie i obejmuje trzy wersje: humiSteam basic, nawilżacz ze sterowaniem zewnętrznym bądź z interfejsem obsługującym BMS o wydajności od 1 do 65 kg/h; humiSteam X-plus z sterowaniem zintegrowanym i regulacją limitu nawilżania o wydajności od 1do 130 kg/h; humiSteam Wellness, skonstruowany z myślą o łaźniach parowych, z możliwością sterowania zdalnego o wydajności do 65 kg/h.

humiSteam to rozwiązanie, w którym produkcja pary kontrolowana jest przez sygnał zewnętrzny, możliwe jest również sterowanie poprzez  BMS lub higrostat podłączony bezpośrednio do nawilżacza. Pracując w trybie ON/OFF przy prostym połączeniu może włączyć/wyłączyć produkcję pary. Przy proporcjonalnym trybie, nawilżacz produkuje ilość pary proporcjonalną do sygnału (0-10 V, 2-10 V, 0-20 mA, 4-20 mA) wytwarzanego przez zewnętrzny kontroler, pomiędzy 20% a 100% maksymalnej wydajności. Nawilżacze dodatkowo, wyposażone są w interfejs RS485 z protokołem Modbus umożliwiający zdalną konfiguracje i kontrolę poprzez BMS.

Zaletą nawilżaczy elektrodowych jest działanie z wodą bieżącą o przewodności od 75 do 1250 µs/cm, zapewniają doskonałą efektywność pracy urządzenia. Cylindry dostępne są w dwóch wersjach: standardowej (jednorazowe) oraz możliwej do otwarcia w celu konserwacji.

 Oprogramowanie kontrolne automatycznie dostosowuje pracę na podstawie właściwości wody, optymalizując czas pracy bez konieczności serwisowania. Nawilżacze posiadają możliwość regulacji przydatnej w użytkowaniu w warunkach domowych czy przemysłowych, bez wygórowanych wymagań. humiSteam posiadają cylindry z ocynkowanymi elektrodami i filtr przeciw osadzaniu się kamienia na dnie, co realnie wydłuża czas pracy bez konieczności serwisowania. Wbudowany czujnik przewodności i oprogramowanie kontrolne optymalizujące zużycie energii i koszty utrzymania, zapewniając wydajną pracę w ciągu całego okresu użytkowania cylindra.