W dniu 12 maj 2018, odbyła się jubileuszowa uroczystość 25- lecia firmy Alfaco Polska Sp. z o.o.

Chcąc podkreślić jubileuszowy charakter wydarzenie odbyło się w urokliwym Zamku Topacz pod Wrocławiem na głównej Sali Balowej. Bankiet rozpoczął się wernisażem, który przedstawiał zdjęcia z życia firmy. Po oficjalnym powitaniu gości, Prezes Zarządu Alfaco Polska Sp. z o.o. Jarosław Baranczenko podziękował każdemu z uczestników wręczając pamiątkową srebrną monetę z logo Alfaco. Dopełnieniem wieczoru był koncert wirtuoza akordeonu Marcina Wyrostka. Do białego rana trwała wspólna zabawa przy muzyce na żywo.

 

25 lat minęło…

Rok 1993, we Wrocławiu otwarto pierwszy oddział Alfaco w Polsce. Dwadzieścia lat później firma posiada oddziały we Wrocławiu, Warszawie, Katowicach, Rumi, Lublinie i Białymstoku i zatrudnia ponad 40 pracowników na terenie całego kraju.

Firma Alfaco Polska Sp. z o.o. rozpoznawalna jest jako czołowy dystrybutor zintegrowanych rozwiązań w zakresie urządzeń chłodniczych, klimatyzacyjnych oraz wentylacyjnych posiadająca w swoim portfolio przeszło 20 marek. Ten policzalny sukces jest zasługą wielu ludzi.

„Dziękujemy naszym Pracownikom, Klientom, Partnerom za zaufanie, otwartość, i wspólne kreowanie branży. To dzięki Wam cały czas mamy motywację do działania, widzimy i podejmujemy kolejne wyzwania.”

Rok 1993 roku, we Wrocławiu odbyło się kluczowe spotkanie, które zapoczątkowało rozwój branży chłodniczej i klimatyzacyjnej w Polsce. Gotfied Trunner założyciel Alfaco w Austrii powierza wówczas swój kapitał młodemu Jarosławowi, który z pełnym zaangażowaniem buduje Alfaco Polska Sp. z o.o.

Był to okres dość burzliwy i niepewny, w którym Polska była w stanie transformacji gospodarczej. Rząd wprowadził nowe procedury celne z dnia na dzień i wcielił je w życie zanim poinformowano i przeszkolono organy wykonawcze.  Wprowadzono podatek Vat, który zastąpił podatek obrotowy -  źródło wielu nadużyć, wiązało się z  zwielokrotnionym wpływem do budżetu Państwa, wzrostem biurokracji ale również wolniejszym wzrostem gospodarczym. Polacy zarabiali średnio 200 tys. zł miesięcznie, obroty na giełdzie przekroczyły bilion zł., a chwilę później w Polsce nastąpiła denominacja i z dnia na dzień przestaliśmy być milionerami.

 

 

 

 

Trudnym momentem dla Alfaco była powódź w lipcu 97’ roku. Wrocław stanął pod wodą jak również biuro i magazyn firmy. Pomimo tak dużej trudności z jaką zmagała się południowa Polska firma pracowała cały czas. Jak okazało się później osiągając w lipcu najlepszy wynik sprzedaży na przestrzenie całego roku.

 Zaczynaliśmy od zera aby dziś odnotować 52 miliony złotych obrotu przy 42 osobowej załodze.

 

Zobacz film z wydarzenia: https://youtu.be/hsWNtgY1FZw