System Heos, teraz zmodernizowany i rozszerzony o nowe funkcje.

 Heos to wysokowydajne rozwiązanie firmy Carel, dedykowane dla jednostek chłodniczych, wykorzystujących zarówno czynniki chłodnicze naturalne - CO2 i propan - jak i tradycyjne HFC i HFO o niskim GWP. Zakres zastosowań systemu został rozszerzony nie tylko o rozwiązania semi-plug-in w systemach obiegu wody, ale także chłodzone powietrzem rozwiązania typu plug-in.

Efektywność energetyczna, szybki montaż, stabilna kontrola temperatury, elastyczność projektowania, zmniejszona ilość czynnika chłodniczego, ograniczenie nieszczelności oraz wszystkie zalety technologii Heos są teraz dostępne  dla chłodzonych powietrzem rozwiązań typu plug-in.   Dzięki wdrożeniu dedykowanych algorytmów to wszechstronne rozwiązanie zostało wzbogacone o zaawansowaną usługę monitorowania danych. Operatorzy mogą zobaczyć wskaźniki KPI wydajności energetycznej i kontroli stabilności na intuicyjnych pulpitach nawigacyjnych, które podkreślają mierzalne, łatwe do zastosowania sposoby ograniczenia działania, koszty utrzymania i poprawę konserwacji żywności.

Heos box, wraz z zaawansowanymi rozwiązaniami monitorującymi CAREL, wykorzystuje logikę konserwacji predykcyjnej, aby umożliwić zwiększenie wydajności i optymalizację systemu. Nowe dodatki do gamy Heos to Heos One, system do aplikacji propanu w komercyjnych i profesjonalnych agregatach chłodniczych o średniej i niskiej wydajności. To rozwiązanie typu plug & play jest dostępne zarówno w niskich, jak i średnich temperaturach, przenosi wszystkie cechy wysokiej wydajności i niezawodności związane z Heos do małoformatowych sklepowych.