RED Optimise firmy Carel, to nowej generacji usługi cyfrowe zaprojektowane w celu poprawy wydajności i jakości w zarządzaniu różnymi technologiami w handlu detalicznym, logistyce, przemyśle i zastosowaniach komercyjnych.

Platforma jest innowacyjna pod względem treści, technologii i interfejsu, co czyni ją idealnym rozwiązaniem do kontrolowania systemów i obniżania kosztów operacyjnych. Główne korzyści to zoptymalizowane zużycie energii, niższe koszty konserwacji, lepsza jakość przechowywania produktów i komfort w pomieszczeniach.

 

Platforma RED Optimise, która zarządza całym systemem i wszystkimi połączonymi gablotami jest portalem internetowym do scentralizowanego zarządzania wieloma obiektami, który gromadzi i przetwarza dane z każdego zainstalowanego systemu i jednostki tak, aby dostarczać cennych informacji za pomocą intuicyjnych pulpitów nawigacyjnych, zaawansowanych algorytmów i czytelnych komunikatów, a także sugestii dotyczących możliwych optymalizacji. Poziom cyfryzacji i łączności dostępny obecnie w systemach dzięki nowym rozwiązaniom monitorującym CAREL umożliwia pozyskiwanie danych z różnych zainstalowanych technologii. Nowy portal optymalizacji RED faktycznie umożliwia efektywne wykorzystanie tych danych, dostarczając informacje w użyteczny i łatwo porównywalny sposób. Systemy oświetleniowe, klimatyzacyjne i grzewcze, obwody chłodnicze, zespoły sprężarkowe, panele elektryczne i liczniki energii to technologie produkowane w różnych częściach świata i instalowane przez różnych pracowników technicznych, każdy z innymi procedurami, nawykami i doświadczeniem: z tych powodów systemy zainstalowane w danej lokalizacji mogą się bardzo różnić pod względem konfiguracji i wydajności. Niezależnie od tego, przez kogo urządzenie zostało wyprodukowane lub zastosowanej technologii, CAREL zapewnia, że ​​niezbędne informacje są zawsze dostępne. Optymalizacja RED umożliwia scentralizowanie informacji, przetwarzanie niezbędnych danych tak, aby były one łatwo dostępne i łatwe do wykorzystania w celu zidentyfikowania ewentualnych problemów lub spadków wydajności, a następnie szybkiego przywrócenia optymalnych warunków.

 

RED Optimise sortuje i analizuje informacje na podstawie geolokalizacji, aby zaoferować prosty i intuicyjny przegląd zarządzanych systemów. W ten sposób, w zaledwie kilku prostych krokach, można porównać wszystkie dane od wszystkich lokalnych nadzorów, aby zidentyfikować i przeanalizować zarówno problemy do rozwiązania, jak i wydajne konfiguracje, które można powielić w innych systemach, aż do poziomu pojedynczego urządzenia. Rzeczywiście, dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji do przekształcania podstawowych danych w cenne informacje, sieci sklepów, centra logistyczne i producenci mogą wykorzystać RED Optimise do poprawy swoich procesów i jakości pracy, za pomocą specjalnych raportów i analiz.Wreszcie, bezpieczeństwo infrastruktury optymalizacji RED gwarantuje ochronę informacji poprzez szyfrowanie danych, stosowanie protokołów zgodnych ze standardami bezpieczeństwa oraz okresowe audyty przeprowadzane przez CAREL i jej partnerów. IoT wspiera zrównoważony rozwój sieci handlowychUdowodniono, że rozwiązania Internetu rzeczy (IoT) pomagają sprzedawcom żywności w utrzymaniu jakości i bezpieczeństwa żywności przy jak najmniejszym zużyciu energii. Technologia IoT zapewnia utrzymanie odpowiednich temperatur w celu optymalnej konserwacji żywności, zarówno świeżej, jak i mrożonej, redukując odpady nawet o 40% i maksymalizując efektywność energetyczną całego łańcucha chłodniczego, ogrzewania, wentylacji, klimatyzacji, oświetlenia i nie tylko.

 

Zmniejszenie kosztów energii i marnowania żywności nie tylko sprawia, że ​​świat handlu detalicznego jest zdrowy i dochodowy, ale także przyczynia się do budowy bardziej ekologicznej i zrównoważonej planety. Tylko w ciągu ostatnich pięciu lat rozwiązania IoT pozwoliły sprzedawcom żywności zaoszczędzić 37 milionów dolarów, zmniejszając ilość odpadów z powodu nieprawidłowej konserwacji o 40% i unikając ponad 2 milionów ton emisji CO2.