6 miast, 42 godziny doradztwa technicznego, ponad 300 uczestników to podsumowanie Dni Otwartych w Alfaco Polska Sp. z o.o. organizowanych wraz z firmą Sanhua Europe.

Przez ostatnie dwa miesiące mieliśmy możliwość uczestniczyć w spotkaniach dedykowanych firmie Sanhua, organizowanych w oddziałach firmy Alfaco - wyłącznego dystrybutora na terenie Polski. Był to cykl pokazów, których celem było przybliżenie polskim instalatorom oraz producentom samej marki Sanhua, jak również zaprezentowanie pełnej oferty produktowej.

Sanhua to światowy lider wśród komponentów dla branży HVAC/R, posiadający ponad 30 letnie doświadczenie w dostarczaniu najnowszych technologii na rynku. Współpracuje z największymi producentami w branży klimatyzacyjnej, chłodniczej czy samochodowej, dzięki czemu może zapewnić najwyższą jakość zachowując jednocześnie atrakcyjną cenę. Liczby zresztą mówią same za siebie. Rocznie Sanhua dostarcza między innymi ponad 110 milionów samych zaworów 4-drogowych, rozprężnych i elektromagnetycznych zachowując jednocześnie wskaźnik PPM, który określa liczbę wadliwych produktów dostarczonych do klienta poniżej 50 na 1.000.000.

Pierwsze spotkanie odbyło się 21 lipca w oddziale Alfaco w Rumii. W obliczu wyjątkowo sprzyjającej pogody w sezonie i mocno napiętych grafików zapracowanej branży, organizatorów miło zaskoczyła ilość przybyłych uczestników. Podczas spotkań klienci mogli liczyć na doradztwo techniczne ze strony przedstawicieli firm Alfaco Polska i Sanhua. Poruszona została tematyka Mikro-Kanałowych wymienników ciepła dla stacjonarnych systemów HVAC/R i możliwości zwiększenia efektywności dzięki zastosowaniom zaworów elektronicznych. Tego dnia dla odwiedzających przewidziane zostały również atrakcyjne promocje i upominki. Do dyspozycji uczestników była też sala szkoleniowa w której prezentowane były działania Sanhua na rynku Europejskim oraz światowym. Całości przyświecały rozmowy w swobodnej atmosferze przy poczęstunku z grilla.

Na wrocławskiej edycji tego wydarzenia, które miało miejsce 28 lipca w siedzibie głównej Alfaco Polska przy ul. Krakowskiej 141-155 przedstawiono między innymi nowości w ofercie Sanhua z których można wyróżnić komponenty dla instalacji z naturalnymi czynnikami chłodniczymi takimi jak R290 (propan) czy R744 (dwutlenek węgla) oraz typoszereg sprężarek rotacyjnych o szerokim zastosowaniu, które zaprezentowano na rynku Europejskim pod marką „AWECO”.

Tego dnia przed siedzibą firmy zgromadziły się nowe jaki i zaprzyjaźnione firmy poszukujące rozwiązań dla czynników R407A/F, które cieszą się coraz większą popularnością, szczególnie na rynku marketów oraz sklepów wielkopowierzchniowych. W tym przypadku również czekało ich miłe zaskoczenie, gdyż większość komponentów jest z nimi już w pełni zgodna a do końca roku ma być przedstawiony ostatni brakujący element – termostatyczny zawór rozprężny.

„Podczas spotkań poruszyliśmy wiele istotnych kwestii dotyczących jakości produktów. Klienci sami zwracali uwagę na obecność komponentów firmy Sanhua w wysokiej klasy urządzeniach klimatyzacyjnych takich marek jak Mitsubishi Electric, Daikin czy Fujitsu ale również w meblach chłodniczych, chillerach, agregatach skraplających, pompach ciepła czy szafach klimatyzacji precyzyjnej europejskich i światowych producentów. Nie byli jednak świadomi skali naszej produkcji i byli pozytywnie zaskoczeni słysząc, że co 4 samochód jest wyposażony w nasz zawór rozprężny oraz, że 2 na 3 urządzenia klimatyzacyjne na świecie posiadają zawór 4-drogowy z fabryki Sanhua. To robi wrażenie oraz uświadamia, że nie wolno już „wrzucać wszystkich chińskich producentów do jednego worka”. Aby spełnić wymagania jakościowe światowych koncernów nasze fabryki są wyposażone w najnowocześniejsze i w pełni zautomatyzowane linie produkcyjne a każdy element jest testowany pod względem jakości.” – wyjaśnia Adam Dłużniewski, Manager firmy Sanhua na Europę Wschodnią. „Sanhua to firma zatrudniająca dziesiątki doświadczonych inżynierów. W głównym centrum R&D pracuje ponad 200 osób a wydatki na rozwój co roku oscylują w okolicach 4% obrotu firmy. Również w Europie nasza grupa posiada dwie fabryki oraz dział techniczny a na początku 2015 roku otworzyliśmy nowy magazyn w Polsce o powierzchni ponad 4000m2 dzięki któremu termin dostawy został skrócony do maksymalnie 5-7 dni roboczych.

Kolejnymi sukcesami zakończyły się spotkania w Katowicach, Białymstoku oraz Lublinie. Sezon Dni Otwartych zamykał 3 września oddział Alfaco Warszawa. Organizatorzy rozważają cykliczność tego rodzaju „Roadshow”. „W tym roku zdecydowaliśmy się na nową formułę komunikacji przez bezpośredni kontakt z klientem i osiągnęliśmy duży sukces. Głównym celem spotkań było pokazanie możliwości jakie daje praca na produktach marki Sanhua przy współpracy z silnym dystrybutorem jakim jest Alfaco. Klienci nie wymagają już tylko wysokiej jakości produktów i atrakcyjnej ceny. My łącząc doświadczenie i możliwości logistyczne naszych firm oferujemy im również wykwalifikowaną pomoc techniczną oraz bezpieczeństwo dostaw nawet nietypowych produktów w ciągu zaledwie kilku dni.- wyjaśnia Kamil Rawecki – Kierownik Działu Chłodnictwa w Alfaco Polska „Myślę, że wyznaczamy tym nowe standardy. Widać to zresztą po obrocie, który znacząco przekroczył nasze oczekiwania jak na pierwszy rok współpracy.”

alfaco sanhua dzien otwarty wroclaw

RUMIA

KATOWICE

LUBLIN ALFACO

sanhua dzien otwarty alfaco wroclaw

zawory sanhua dzien otwarty alfaco

zawory rozprezne sanhua alfaco

zawory rozprezne alfaco sanhua