Nawilżacze humiFog multiZone Carel w jednej z najnowocześniejszych poliestrowni w Europie.

Firma Alfaco Polska miała przyjemność realizować wspólnie z robatherm Polska, inwestycję dla nowo powstałej hali produkcyjnej firmy Debon, producenta przyczep do transportu koni i przyczep samochodowych.

Układ wentylacji ma za zadanie obróbkę powietrza w części procesów technologicznych obiektu, gdzie kluczową rolę odgrywa system nawilżania zoptymalizowany pod rozmiary sekcji nawiewnej. Dla centrali wentylacyjnej robatherm o wydajności 100.000 m3/h powietrza, ze względu na wysoki odzysk wilgoci na wymienniku obrotowym zaprojektowano nawilżacz adiabatyczny humiFog o wydajności tylko 200 l/h.

Centrala wentylacyjna znajduje się na zewnątrz obiektu, a zainstalowany w niej system dystrybucji oddalony jest o około 70 m od stacji pompowej nawilżaczy humiFog, który znajduje się w ogrzewanym pomieszczeniu technicznym.

Ze względu na wielkość okna centrali system dystrybucji nawilżacza został podzielony na dwie części pracujące w systemie MASTER/SLAVE. Komunikację pomiędzy jednostkami prowadzono wyłącznie przewodem komunikacyjnym typu skręta, co znacząco pozwoliło ograniczyć koszty okablowania systemu. Warto zwrócić uwagę na możliwości nawilżaczy humiFog, które dostępne są w konfiguracji z dodatkowym panelem SLAVE, dzięki czemu możliwe jest umieszczenie stacji pompowej w odległości nawet 100 m od dystrybutora.