W odpowiedzi na wymagana rynku na dużą wydajność energetyczną, czyli mniejszy wpływ na środowisko przy niższych kosztach operacyjnych, firma Carel stworzyła system Hecu. System gwarantuje, że jednostki kondensacyjne wyposażone w te technologie osiągają najlepsze wyniki pod względem energooszczędności.

System zapewnia wysoki poziom wydajności energetycznej dzięki zastosowaniu sprężarek BLDC i elektronicznych zaworów rozprężnych dla wtrysku oleju i płynów. Komunikacja szeregowa z witrynami także podnosi wydajność energetyczną dzięki dostarczaniu w czasie rzeczywistym informacji na temat warunków pracy każdego parownika.

System steruje sprężarkami BLDC skupiając się na niezawodności, stosują szereg rozwiązań programowych mających na celu zapewnienie powrotu oleju do sprężarki. Komunikacja szeregowa z witrynami pozawala także na bezpośrednie oddziaływanie na parowniki, umożliwiając jeszcze skuteczniejszą kontrolę powrotu oleju.

Szeroki zakres użyteczności osiągnięto dzięki wyposażeniu pRack Hecu w aplikację ułatwiającą konfigurację i szybkie uruchomienie automatycznie konfigurującą połączenia witryn i powiązane funkcje.
W systemie Hecu, wszystkie komponenty współpracują ze sobą by uzyskiwać maksymalną wydajność w rzeczywistych warunkach pracy i w odpowiedzi na ciągłe zmiany systemu. Te działania mają podwójny efekt w postaci ograniczania zużycia energii i poprawiania warunków przechowywania żywności dzięki dokładnej kontroli temperatury.