CAREL, firma specjalizująca się w rozwiązaniach sterujących dla sektorów klimatyzacji, chłodnictwa i nawilżania powietrza, podczas Chillventahala 5, stoiska 306 i 308, zaprezentuje swoją ulepszoną ofertę pod względem wydajności i łączność. Dzięki rozszerzeniu niektórych zakresów i dodaniu nowych funkcji IoT, rozwiązania CAREL prezentowane podczas Chillventa wychodzą naprzód pod względem użyteczności i wydajności.

 

Chłodnictwo naturalne

Podczas Chillventa, CAREL zaprezentuje  najnowsze osiągnięcia technologiczne, które pozwalają na efektywne wykorzystanie naturalnych czynników chłodniczych .

Heos, dobrze znane rozwiązanie waterloop dla chłodnictwa komercyjnego, które łączy wydajność energetyczną, kontrolę temperatury wewnątrz jednostek chłodniczych, szybką instalację i elastyczność projektową, dostępne dla R290, CO2 i HFO.

Hecu dedykowany do kontroli agregatów skraplających, które integruje zarządzanie sprężarkami z technologią DC inverter, zaworami w układach transkrytycznych (HPV i RPRV) i dwoma wysokowydajnymi wentylatorami EC.

Najnowsze rozwiązanie Sistema DC Cella do rozbudowy chłodni z systemem CO2, który ułatwia instalację i minimalizuje jej czas.

Seria "EmJ" eżektorów modulujących i sterownik pRack multi DC to kolejne pozycje, które przedstawi  CAREL, który oferuje zrównoważoną optymalizację wydajności energetycznej w transkrytycznych układach chłodzenia CO2 w ciepłym i umiarkowanym klimacie, od małych sklepów wielobranżowych po duże supermarkety.

Na Chillventa CAREL zaprezentuje najnowsze osiągnięcia technologiczne, które pozwalają na efektywne wykorzystanie naturalnych czynników chłodniczych i rozszerzają je na wszystkie aplikacje, zarówno w sektorze chłodniczym, jak i klimatyzacyjnym. Pojawią się również nowości w zakresie pomp ciepła.

Łączność

Nowe technologie i nowe modele biznesowe prowadzą do tego, że maszyny są obecnie oceniane nie tylko pod kątem wydajności, którą generują, ale także w zakresie dostarczanych informacji. Z tego powodu CAREL stworzył zespół roboczy poświęcony wyłącznie rozwojowi usług związanych z IoT.

W wyniku tego powstała APPLICA, aplikacja mobilna do najnowszej generacji inteligentnych sterowników z zintegrowaną łącznością NFC i Bluetooth®, przeznaczone dla instalatorów i serwisantów. Konfiguracja i optymalizacja urządzenia są proste i intuicyjne, połączenie aplikacji na smartfony i  z portalem internetowym, pozwala na definiowanie ustawień i grafiki elastycznie i na bieżąco.

Oprócz aplikacji MPXone, APPLICA może być również używana do zarządzania nowymi sterownikami CAREL, w tym μCHILLER (rozwiązanie do kompletnego zarządzania agregatami chłodniczymi i pompami ciepła) i Heez (rozwiązanie dla chłodzonych merchandiserów). Nowy interfejs wykorzystuje specyficzne funkcje graficzne na urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet), zastępując tradycyjne zintegrowane interfejsy użytkownika.

Kluczową innowacją w dziedzinie sterowników parametrycznych stanowi APPLICA , dzięki której urządzenie można skonfigurować w jednej operacji, wymieniając informacje zdalnie i odbierając powiadomienia w przypadku wystąpienia alarmów.

Na targach Chillventa CAREL zaprezentuje heaterSteam titanium, jedyny na świecie nawilżacz grzałkowy tytanowy wyróżniający się wyjątkową niezawodnością, jest to idealne rozwiązanie do zastosowań, w których ciągłość usług jest kluczowa. heaterSteam wykorzystuje pGDx, nowy ekran dotykowy o przekątnej 4,3 cala, zaprojektowany w celu poprawy komfortu obsługi nawilżacza. Jest to pierwszy na świecie nawilżacz powietrza ze wstępnie skonfigurowanym rozwiązaniem konserwacji predykcyjnej dostępnym w zestawie usług IoT. Monitorowanie i analiza danych w czasie rzeczywistym na dedykowanych wyświetlaczach nawigacyjnych gwarantuje wydajność i ciągłość usług.

Na targach po raz pierwszy zaprezentowane zostanie wirtualne doświadczenie, podkreślające zalety rozwiązań Carel IoT zarówno z perspektywy edukacyjnej, szkoleniowej, a także z konserwacji predykcyjnej.

Wysoka wydajność

Wiele systemów CAREL do sterowania urządzeniami chłodniczymi i klimatyzacyjnymi, opiera się na dwóch decydujących i skonsolidowanych technologiach: elektronicznych zaworach rozprężnych i inwerterach sprężarek DC. Oba te elementy zostały zaprojektowane w celu optymalizacji działania urządzeń chłodniczych. Korzyści? Do 40% mniejsze zużycie energii, precyzyjna regulacja temperatury przez cały czas i optymalizacja warunków pracy, aby zmaksymalizować niezawodność i wydajność sprężarki.Uzupełnieniem oferty będzie seria sprężarek wyprodukowanych we współpracy z wiodącymi międzynarodowymi producentami, które dystrybuowane będą wyłącznie przez CAREL.Wysoka wydajność będzie również widoczna w rozwiązaniach dla pomp ciepła, przy dalszej poprawie wydajności, dzięki napędowi BLDC nowej generacji - PSD2 i przejściu od wydajności na poziomie pojedynczej jednostki do współpracy między wieloma jednostkami lub systemami.