HeaterSteam, precyzyjne nawilżanie w rozbudowanej i zaktualizowanej odsłonie.

Firma Carel może pochwalić się ogromnym postępem w zakresie technologii nawilżania w ostatnim czasie. heaterSteam to gama wysoko precyzyjnych nawilżaczy grzałkowych  dostępnych w modelach o parametrach od 2 do 80kg/h.

Produkt przeszedł gruntowne przeglądy pod każdym aspektem, od komponentów mechanicznych po nowe sterowniki elektroniczne z interfejsem umieszczonym w platformie c.pCO. Nowe funkcje oprogramowania sprawiają, że produkt jest bardziej niezawodny i uniwersalny, podczas gdy jego obszerne połączenia komunikują się bez zakłóceń z każdym zintegrowanym systemem zarządzania budynkiem –Building Managment System. Dowodzi to, że haterSteam jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich nowoczesnych aplikacji.

Gama produktów powiększyła się o heaterSteam Titanum, jedyny na świecie nawilżacz z tytanowymi grzałkami, reprezentując tym samym przełomowe osiągnięcie dla tej rodziny produktów.

Efekty

Nawiązanie do sterownia nawilżaniem jest trzonem heater Steam Titanum. Ten nawilżacz wyszedł poza wzorzec w odpowiedzi na sygnał kontrolny z dokładnością do ±1%: połączenie wysokiej precyzji wykonanych badań jest gwarancją atrakcyjności nawilżania. Kompleksowa rozbudowa gamy produktów z modulacją (0 to 100%) zapewnia że heaterSteam Titanum zachowuje dokładność nawet kiedy wymagania nawilżania są zbyt niskie oraz kiedy większość nawilżaczy odnotowałoby istotny spadek w efektywności pracy.

Modulacja ograniczonej liczby sond i funkcje podgrzewania z sensorami NTC zapewniają najszybsze odnotowanie zmian w panujących warunkach, pozwalając urządzeniu na produkcję pary natychmiastowo.

Możliwości stworzenia systemu obejmującego serię urządzeń (powyżej dwudziestu) w konfiguracji Master/Slave rozszerza pole działania możliwych aplikacji.

Te wszystkie cechy sprawiają ze heaterSteam Titanium jest idealnym rozwiązaniem dla procesu aplikacji wymagających perfekcyjnej stabilizacji oraz dokładnej kontroli w istniejących warunkach takich jak pomieszczenia sterylne czy laboratoria.

Niezawodność

heaterSteam Titanium został stworzony dla najbardziej krytycznych aplikacji, w których najwyższym priorytetem jest gwarancja ciągłości serwisu. Pomieszczenia sterylne oraz sale operacyjne są tylko niektórymi pomieszczeniami w których zakłócenia w działaniu nawilżania mogą narażać zakłócenia w przebiegu operacji.

The heaterSteam Titanium humidifier jest jedyną jednostką na świecie z tytanowymi grzałkami: które gwarantują bezprecedensową niezniszczalność, prezentując najwyższą sztukę w technologii nawilżania.

Ochrona termiczna przeciw nadwyżce temperatury umożliwia rozprowadzanie do wszystkich grzałek, zapewniając bezpieczeństwo i niezawodność tego rozwiązania.

Zaplecze i rotacja funkcji powoduję produkcję pary, która nie jest zakłócana podczas rutynowych prac konserwacyjnych. Wewnętrzne pokrycie w cylindrze Kevlara i funkcje wstrząsowe grzałki termalnej minimalizują działania konserwacyjne, które są jednocześnie rzadsze oraz szybsze.

Połączenia

Rozwój heaterSteam nie ogranicza się jedynie do części mechanicznej urządzenia: nowa generacja sterowników elektronicznych powoduję że standardowe funkcje stają się istotne, pozwalając  heaterSteam Titanium bez zakłóceń wejść w interakcje i zintegrować się z dowolnym systemem zarządzania w budynku.

Protokoły Modbus and BACnet jako standard pozwalają nawilżaczowi na połączenie się z dowolnym interfejsem. Innowacyjny Webserver daje możliwość zarządzania dotychczasowym system nawilżania poprzez tablet oraz PC: zarządzanie w czasie rzeczywistym pracą, monitoringiem, prognozami, weryfikacją statusu jednostek i rutynowymi konserwacjami.

Port USB, dostępny w modelach umożliwia na łatwą i szybką aktualizację oprogramowania w przypadku nowych aktualizacji.

Finalnie tak duże możliwości w komunikacji oznaczają, że heaterSteam Titanium jest gotowym rozwiązaniem do odbioru sygnałów z bezprzewodowych czujników, w ten sposób wzrasta elastyczność i wygoda podczas instalacji.