W ofercie Alfaco pojawiła się nowa seria dużych, zewnętrznych agregatów chłodniczych Copeland EazyCool™ firmy Emerson.

Agregaty chłodnicze przeznaczone do zastosowań średnio- i niskotemperaturowych, mają za zadanie sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na wysokowydajne urządzenia w sektorze usług gastronomicznych i detalicznego handlu żywnością. Zwiększona wydajność chłodnicza z 17 do 36 kW oraz spełnione rygorystyczne wymagania jakościowe w branży spożywczej, pozwalają na obsługę obiektów jak supermarkety, sklepy spożywcze, punkty gastronomiczne, chłodnie i stacje paliw.

Agregaty zostały wyposażone w podzespoły, które znacznie obniżają koszty ich eksploatacji. Bardzo wydajne sprężarki Copeland Scroll™ oferują ciągłą regulację wydajności w zakresie od 100% do 5%, a inteligentny sterownik elektroniczny ułatwia precyzyjną regulację i kontrolę wszystkich istotnych parametrów.

Koncepcja „Plug & Play” zapewnia szybki i łatwy montaż, uruchomienie oraz konserwację agregatów, dzięki wstępnie skonfigurowanym, ale regulowanym parametrom jak również wygodnemu dostępowi do sterowników i podzespołów. Ta rodzina agregatów jest wyposażona w wentylatory EC najnowszej generacji, które zapewniają cichą pracę, a opcjonalny system odzysku ciepła umożliwia jeszcze większą oszczędność energii.

Agregaty przeznaczone są do stosowania z różnymi czynnikami chłodniczymi, takimi jak R134a, R407A, R407F, R448A, R449A, R450A i R513A, co pozwala na ich stosowanie w systemach chłodniczych zgodnymi z przepisami o F-gazach.