19 maja 2016 odbyło się oficjalne uruchomienie GMV5 marki GREE. W wydarzeniu uczestniczyli wspólnicy firmy FREE Polska oraz producent GREE.

 GMV5 DC Inverter Multi VRF to system z bardzo wydajnymi sprężarkami

inwerterowymi, który posiada cztery kluczowe cechy odróżniające go od systemów stosowanych w tradycyjnych klimatyzatorach:

  •  doskonałe parametry energooszczędności
  •  zwiększona precyzja działania i niezawodność
  •  inteligentna kontrola parametrów pracy
  •  najnowocześniejsza technologia

W systemach zastosowano wysokowydajne sprężarki inwerterowe All DC. Konstrukcja komory wysokiego ciśnienia sprężarki o wysokiej sprawności, powoduje zmniejszenie ryzyka przegrzania i powoduje wzrost efektywności sprężania. Z kolei zastosowanie bardzo wydajnego silnika permasynowego, zapewnia jeszcze lepsze parametry pracy niż w tradycyjnych sprężarkach z falownikami ALL DC.

Urządzenie posiada energooszczędny, bezczujnikowy silnik wentylatora z falownikiem DC. Bezstopniowa regulacja prędkości w zakresie od 5 Hz do 65 Hz zapewnia większą energooszczędność w porównaniu z tradycyjnymi silnikami z falownikami.

GMV5 cechuje zwiększona wydajność modułów. Jego maksymalna wydajność pojedynczej jednostki zewnętrznej wynosi 16 HP, a moc maksymalnej kombinacji to nawet 64 HP, co oznacza najwyższy poziom w branży. Wiąże się to z oszczędnością dzięki niższemu kosztowi systemu instalacji.

Gree to pierwsza firma w branży wykorzystująca bezbiegunową technologię komunikacji CAN, która zapewnia szybszą reakcję systemu, łatwiejsze usuwanie problemów z instalacji oraz bardziej wiarygodne dane. Dodatkowo kompaktowa konstrukcja jednostki zewnętrznej umożliwi transportowanie jej na dach budynku  korzystając z windy, bez potrzeby użycia dźwigu. Ułatwia to zarówno dostawę jak i montaż.

Szeroki zakres pracy:

  • Zakres napięcia roboczego systemu GMV5 został rozszerzony do 320-460 V, co przekracza krajowy standard, wynoszący 342-420 V. Umożliwia to dobrą pracę systemu w instalacjach o niestabilnym napięciu.
  • Zakres roboczych temperatur zewnętrznych rozszerzono od -5 do +52 oC w trybie chłodzenia oraz od -20 do +24 oC w trybie ogrzewania.

Wygoda projektowania: w systemach GMV5 możemy stworzyć kombinację 4 modułowych jednostek zewnętrznych. Daje to możliwość połączenia aż 80 jednostek wewnętrznych. Jest to szczególnie korzystne w przypadku budynków biurowych oraz hoteli.