Firma Alfaco Polska Sp. z o.o. dostarczyła do Biurowca Volvo Campus IT we Wrocławiu, 4 systemy optiMist.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jest to energooszczędne rozwiązanie firmy CAREL przeznaczone głównie do pomieszczeń takich jak biura, serwerownie, hipermarkety, hotele, biblioteki czy muzea.

Biurowiec Volvo Campus IT to trzykondygnacyjne budynki A, B i C stanowiące spójny kompleks 3 biurowców, których całkowita powierzchnia wynosi 9200 m². Obiekt zlokalizowany jest przy ul. Mydlanej we Wrocławiu.

optiMist jest to nawilżacz adiabatyczny, którego działanie polega na  atomizowaniu wody w dyszach tworząc mgłę wodną. Zatomizowana woda samorzutnie odparowując pochłania energię z powietrza równocześnie schładzając je. Pozwala to na stosowanie systemu latem do chłodzenia powietrza oraz zimą do nawilżania. 

Główne komponenty systemu:
- stacja (nawilżacz) składająca się z części elektrycznej i hydrauliczną w tym również  pompę łopatkową pracująca w zakresie 4 do 15 bar

- dystrybutor czyli zestaw dysz i lanc na wspólnej  ramię ( dopasowany do światła centrali) oraz na końcu sekcji odkraplacze.

System nawilżania  łączy działanie inwertera (regulującego prędkość i wydajność pompy)  i sterowania dwoma elektrozaworami ( konfiguracja zakłada max. dwa stopnie wydajności). Sterownik poprzez elektrozawory  aktywuje  tylko niezbędna ilość dysz ( w zależności od zapotrzebowania). Precyzyjna regulacja pozwala by instalacja pracowała zawsze z optymalnym ciśnieniem i szerokim zakresem przepływu. 

Energooszczędny nawilżacz optiMist, dostępny jest w następujących wydajnościach: 50, 100, 200, 400, 800 i 1000 l/h, możliwe jest również indywidualne dopasowanie wydajności do aktualnego zapotrzebowania. System dystrybucji może być odpowiednio dobrany z szerokiej palety wymiarów (personalizowany do konkretnego przypadku) w zależności od wielkości sekcji  gdzie system jest dedykowany. Podkreślić również należy że OptiMist  pracuje z wodą demineralizowaną, zmiękczoną lub bezpośrednio sieci.

optiMist umożliwia także obsługę dwóch obszarów (nawiew/wywiew) za pomocą pojedynczej jednostki, bez potrzeby używania dodatkowego panelu sterowania slave. Dzięki czemu stanowi  ideale rozwiązanie  dla zastosowań pośredniego i bezpośredniego chłodzenia adiabatycznego.