Pompy ciepła LG Therma V powietrze-woda z ulepszoną, zaawansowaną i przyjazną dla środowiska technologią wróciły do oferty produktowej firmy LG.

Niezrównanie wysoka wydajność grzewcza

Pompa Therma V marki LG Electronics charakteryzują się wysoką wydajnością grzewczą. Urządzenie może działać prawidłowo w znacznie niższej temperaturze, niż w przypadku standardowej instalacji grzewczej, a jednocześnie dwu-rotacyjna sprężarka BLDC wykorzystująca silny magnes neodymowy jest o 8% wydajniejsza, niż standardowe sprężarki stosowane w klimatyzacji. Ponadto, pompa wodna klasy energetycznej A jest o 65% bardziej wydajna od pompy konwencjonalnej, natomiast dzięki poszerzeniu użebrowania, wymiennik ciepła został powiększony o 28%. Podwójna kontrola parametrów pracy możliwa jest dzięki zastosowaniu czujników mierzących ciśnienie oraz temperaturę. Takie rozwiązanie przekłada się na wyższą i bardziej stabilną wydajność grzewczą, niż ma to miejsce w przypadku standardowych rozwiązań.

Dodatkowo zoptymalizowano design do korzystniejszej wymiany ciepła. Dzięki tym zmianom uzyskano trzy różne gamy produktów. Począwszy od pomp ciepła Therma V typu Split o mocach grzewczych od 3kW do 16kW z odseparowanym zestawem wymiennikowo-pompowym poprzez układy Monoblok ze zintegrowanym układem pompowym o mocach od 3kW do 16kW. Obydwa typy pomp ciepła osiągają temperaturę wody do 57°C.

W ofercie LG na 2016 rok znalazła się też pompa ciepła Therma V o mocy 16kW i maksymalnej temperaturze wody 80°C. Efekt ten został osiągnięty poprzez zastosowanie kaskadowego układu pośredniego wykorzystującego inverterową sprężarkę pracująca na ekologicznym czynniku R143A.

 Zmiana definicji efektywności energetycznej dzięki technologii inwerterowej

Technologia inwerterową w Therma V zwiększa efektywność energetyczna. Zamiast pracy urządzenia tylko w jednym z dwóch stanów - włączenia lub wyłączenia, inwerter pozwala na działanie systemu przy minimalnym poborze energii. W porównaniu z silnikami prądu zmiennego, bezszczotkowy silnik wentylatora pompy ciepła Therma V oferuje dodatkowe oszczędności energii, nawet o 40% podczas pracy na małych prędkości i  20% przy wyższych prędkościach.

 Wygoda i elastyczność instalacji

Instalatorzy uzyskują większe możliwości oraz ogólną elastyczność sposobu projektowania systemu ogrzewania budynku. W dłuższej perspektywie taka elastyczność pozwala na oszczędność czasu i pieniędzy, ponieważ projektowanie, instalacja oraz konserwacja stają się łatwiejsze. Poza tym, znacznie prościej jest dostosować Therma V do budynku, niż dostosować budynek do systemu ogrzewania.