HEOS Sistema firmy CAREL wygrało prestiżową nagrodę 2016 AHR Expo Innovation Award w kategorii chłodnictwo. W konkursie wytypowano najbardziej kreatywne, efektywne, innowacyjne produkty i technologie na rynku HVACR.

CAREL to światowy lider rozwiązań kontrolujących klimatyzację, chłodnictwo, ogrzewanie oraz systemy nawilżania i chłodzenia bezpośredniego.

Produkt “CAREL HEOS Sistema - to zaawansowana technologia przeznaczona do zarządzania regałami i komorami chłodniczymi w przemyśle spożywczym.

System wykorzystuje kompaktowe urządznia chłodnicze o wysokiej wydajności, zamontowane bezpośrednio w komorach chłodniczych, które wymieniają ciepło odrzucane podczas chłodzenia przez pętlę wody. W związku z tym na obiekcie np. w supermarkecie nie ma w obiegu czynnika chłodniczego (zmniejszenie o 80%), które zastąpiono wodą, która naturalnie wymienia temperaturę wewnetrzną z zewnątrz. Zastosowanie sprężarek DC inverter, charakteryzuje się dużą sterownością i wysoką sprawnością przy częściowych obciążeniach, umozliwia pracę każdej jednostki nanajwyższym poziomie, łacząc elastyczność systemu obiegu wody z wysoką wydajnością sprężarek DC.

Ekonomiczne i środowiskowe korzyści:

-pełna kontrona temperatury wewnątrz jednoski chłodniczej przez modulację prędkości roboczej sprężarki BLCD

- przyjazny środowisku, 80% redukacji kosztów czynnika chłodniczyczego i zmniejszenie czynnika chłodniczego do 96% dzięki HEOS Sistema w połączeniu z tradycyjną atchitekturą zespołów sprężarkowych.

-wysoka wydajność energetyczna - 25%oszczędnąści energii jest wynikiem użycia sprężarki BLCD minimalizującej COP (Coefficient of Performance)

-szybka instalacja, elastyczny design i maksymalna użyteczność przestrzenie sprzedażowej możliwe jest dzięki "plug - in showcases"