Nowe systemy VRF marki GREE - więcej możliwości!

W tym roku wprowadzono na rynek GMV5 DC Inverter Multi VRF system z bardzo wydajnymi sprężarkami inwerterowymi.

Systemy klimatyzacji GMV 5 umożliwiają kombinację wielu różnych rodzajów jednostek wewnętrznych z jedną centralną jednostką zewnętrzną. Ze względu na wszechstronność systemy te mogą być wykorzystywane zarówno w rozwiązaniach indywidualnych, jak i przy olbrzymich inwestycjach komercyjnych. W systemach GMV klienci komercyjni mają do wyboru cztery typy jednostek wewnętrznych: przypodłogowe, sufitowe, kasetonowe, kanałowe i ścienne.

W systemach zastosowano wysokowydajne sprężarki inwerterowe All DC. Konstrukcja komory wysokiego ciśnienia sprężarki o wysokiej sprawności, powoduje zmniejszenie ryzyka przegrzania i powoduje wzrost efektywności sprężania. Z kolei zastosowanie bardzo wydajnego silnika permasynowego, zapewnia jeszcze lepsze parametry pracy niż w tradycyjnych sprężarkach z falownikami ALL DC.

Urządzenie posiada energooszczędny, bezczujnikowy silnik wentylatora z falownikiem DC. Bezstopniowa regulacja prędkości w zakresie od 5 Hz do 65 Hz zapewnia większą energooszczędność w porównaniu z tradycyjnymi silnikami z falownikami.

GMV5 cechuje zwiększona wydajność modułów. Jego maksymalna wydajność pojedynczej jednostki zewnętrznej wynosi 16 HP, a moc maksymalnej kombinacji to nawet 64 HP, co oznacza najwyższy poziom w branży. Wiąże się to z oszczędnością dzięki niższemu kosztowi systemu instalacji.

Gree to pierwsza firma w branży wykorzystująca bezbiegunową technologię komunikacji CAN, która zapewnia szybszą reakcję systemu, łatwiejsze usuwanie problemów z instalacji oraz bardziej wiarygodne dane. Dodatkowo kompaktowa konstrukcja jednostki zewnętrznej umożliwi transportowanie jej na dach budynku  korzystając z windy, bez potrzeby użycia dźwigu. Ułatwia to zarówno dostawę jak i montaż.

Szeroki zakres pracy:

  • Zakres napięcia roboczego systemu GMV5 został rozszerzony do 320-460 V, co przekracza krajowy standard, wynoszący 342-420 V. Umożliwia to dobrą pracę systemu w instalacjach o niestabilnym napięciu.
  • Zakres roboczych temperatur zewnętrznych rozszerzono od -5 do +52 oC w trybie chłodzenia oraz od -20 do +24 oC w trybie ogrzewania.

Wygoda projektowania: w systemach GMV5 możemy stworzyć kombinację 4 modułowych jednostek zewnętrznych. Daje to możliwość połączenia aż 80 jednostek wewnętrznych. Jest to szczególnie korzystne w przypadku budynków biurowych oraz hoteli.