25 lat minęło… Rok 1993, we Wrocławiu otwarto pierwszy oddział Alfaco w Polsce. Dwadzieścia lat później firma posiada oddziały we Wrocławiu, Warszawie, Katowicach, Rumi, Lublinie i Białymstoku i zatrudnia ponad 40 pracowników na terenie całego kraju.

Firma Alfaco Polska Sp. z o.o. rozpoznawalna jest jako czołowy dystrybutor zintegrowanych rozwiązań w zakresie urządzeń chłodniczych, klimatyzacyjnych oraz wentylacyjnych posiadająca w swoim portfolio przeszło 20 marek. Ten policzalny sukces jest zasługą wielu ludzi.

Dziękujemy naszym Pracownikom, Klientom, Partnerom za zaufanie, otwartość, i wspólne kreowanie branży. To dzięki Wam cały czas mamy motywację do działania, widzimy i podejmujemy kolejne wyzwania. 

Rok 1993 roku, we Wrocławiu odbyło się kluczowe spotkanie, które zapoczątkowało rozwój branży chłodniczej i klimatyzacyjnej w Polsce. Gotfied Trunner założyciel Alfaco w Austrii powierza wówczas swój kapitał młodemu Jarosławowi, który z pełnym zaangażowaniem buduje Alfaco Polska Sp. z o.o.

Był to okres dość burzliwy i niepewny, w którym Polska była w stanie transformacji gospodarczej. Rząd wprowadził nowe procedury celne z dnia na dzień i wcielił je w życie zanim poinformowano i przeszkolono organy wykonawcze.  Wprowadzono podatek Vat, który zastąpił podatek obrotowy -  źródło wielu nadużyć, wiązało się z  zwielokrotnionym wpływem do budżetu Państwa, wzrostem biurokracji ale również wolniejszym wzrostem gospodarczym. Polacy zarabiali średnio 200 tys. zł miesięcznie, obroty na giełdzie przekroczyły bilion zł., a chwilę później w Polsce nastąpiła denominacja i z dnia na dzień przestaliśmy być milionerami.

Trudnym momentem dla Alfaco była powódź w lipcu 97’ roku. Wrocław stanął pod wodą jak również biuro i magazyn firmy. Pomimo tak dużej trudności z jaką zmagała się południowa Polska firma pracowała cały czas. Jak okazało się później osiągając w lipcu najlepszy wynik sprzedaży na przestrzenie całego roku.

 Zaczynaliśmy od zera aby dziś odnotować 52 miliony złotych obrotu przy 42 osobowej załodze.