ZS*KA oferują wysoką efektywność i możliwość stosowania z różnymi czynnikami chłodniczymi w małych aplikacjach chłodniczych.
  • Rozszerzona oferta urządzeń o mniejszej wydajności chłodzenia do 1,3 KM ze sprężarkami o mniejszych wymiarach
  • Dopuszczone i zakwalifikowane do użytku z alternatywnymi czynnikami chłodniczymi o niskim wskaźniku GWP R448A, R449A i R407A/F
  • Idealne do komór chłodniczych, restauracji i firm cateringowych  oraz sklepów spożywczych
 Firma Emerson Climate Technologies, wprowadziła trzy modele sprężarek spiralnych do małych urządzeń chłodniczych na całkowicie nowej platformie ZS*KA, poszerzając tym samym bieżącą ofertę sprężarek spiralnych  o mniejsze urządzenia o mocy od 1,3 KM.
 
 
Rodzina urządzeń spiralnych ZS*KA to przykład innowacji firmy Emerson w technice spiralnej, dzięki którym klient otrzymuje bardziej efektywny i niezawodny produkt. Rodzina sprężarek obejmuje modele o mocy od 1,3 do 1,8 KM: ZS09KAE, ZS11KAE i ZS13KAE. Sprężarki te idealnie nadają się do różnych zastosowań,  jak szafy chłodnicze lub komercyjne urządzenia kuchenne, stosowane w instalacjach o mniejszej skali, gdzie wymagana jest mniejsza wydajność chłodzenia.
 
Oprócz powszechnie obecnie stosowanych czynników chłodniczych, jak R134a czy R404A, sprężarki są dopuszczone i zakwalifikowane także do użytku z alternatywnymi czynnikami chłodniczymi o niższym współczynniku GWP, takimi jak R407A, R407F, R448A i R449A. Wkrótce zostaną zatwierdzone kolejne czynniki chłodnicze. Dzięki temperaturom parowania od -25°C do 10°C, sprężarki ZS*KA mają szeroki zakres charakterystyk pracy, który umożliwia użytkownikom eksploatację sprężarek przy bardzo niskich temperaturach skraplania dla maksymalnej efektywności energetycznej.
 
„ Efektywność energetyczna w ciągu ostatnich kilku lat stała się czynnikiem o coraz większym znaczeniu na rynku komercyjnych urządzeń chłodniczych. Wraz z wdrożeniem przepisów ERP w 2016 i 2018 roku, wymagania co do efektywności energetycznej staną się jeszcze surowsze i zwiększą zapotrzebowanie na bardzo wydajne sprężarki do sprzętu chłodniczego. Nowe modele ZS*KA mają efektywność większą do 15% przy znamionowych parametrach pracy i do 28% przy niskich dopuszczalnych ciśnieniach skraplania w porównaniu z powszechnie stosowanymi hermetycznymi sprężarkami tłokowymi. Umożliwia to producentom urządzeń spełnienie wymagań kwalifikacyjnych bez wprowadzania znaczących zmian konstrukcyjnych” – powiedział Sylvain Lamy, dyrektor ds. marketingu w dziale produktów chłodniczych w Emerson Climate Technologies Europe.
 
Nowe modele dostępne są w różnych konfiguracjach silnikówsą. Dodatkowo można je wyposażyć w różne rodzaje osłon akustycznych dla cichszej pracy.