Co wspólnego mają ze sobą grupa automatyków i ciężki sprzęt militarny? Jak się okazało bardzo wiele.

Tegoroczna edycja 1Tool / c.suite Event odbyła się w Borne Sulinowo,  tajemniczym mieście, które przez lata nie figurowało na mapie. W dniach 14-16 września klienci Alfaco przeszli szkolenie z zakresu automatyki Carel oraz przeżyli militarną integrację.

Pierwszy dzień rozpoczynał się od powitania uczestników przez przedstawicieli firm Alfaco i CAREL oraz przedstawienia prezentacji najciekawszych realizacji związanych z produktami CAREL. Wieczorem w grillowej atmosferze w otoczeniu lasu i jeziora, trwały rozmowy kuluarowe.

Drugiego dnia odbyło się szkolenie, na którym poruszono tematykę sterowników c.pco i oprogramowania c.suite, omówiono również oprogramowanie c.web do tworzenia wizualizacji na stronie www poprzez Webserwer. Nie zabrakło również nowości rynkowych jakim jest system monitoringu BOSS. Wśród trenerów byli przedstawiciele firmy CAREL: Stefano Rizzo HVAC Export Manager, Francesco Pesce Programmable Controller Platform Manager, Andrea Pagan ​Application Manager​, Climate Business Unit | Sales & Marketing dept.

Późnym popołudniem uczestnicy przebrani w wojskowe mundury ruszyli na poligon, gdzie w asyście prawdziwych miłośników Borne Sulinowo przeżyli militarną przygodę o podłożu historycznym. Uczestnicy mieli okazję poznać niezwykłą historię miasta, która przez lata występowała na mapach jako obszar leśny, a świadomość jego istnienia mieli tylko wybrani. W rzeczywistości był to punkt militarny wojsk niemieckich a następnie radzieckich  o powierzchni 18 tyś ha, w którym mieszkało 50 tyś osób. Ale nawet najlepiej opowiedziana historia nie oddaje rzeczywistości, dlatego każdy miał możliwość popłynąć Amfibią GSP-55, czy przejechać się pojazdem gąsienicowym PTS-M. Zadanie nie było jednak takie proste, drużyna musiała najpierw naciągać gąsienice a następnie odszukać wykrywaczem metali kanister aby zatankować  pojazd.

Adrenalina, wiatr we włosach, ciężki teren z pagórkami i błotem. Finałową atrakcją była ekstremalna jazda czołgiem  2S1 Goździk po byłym radzieckim poligonie. Dodatkowo dla trzech klientów przygotowano niezwykłą niespodziankę w postaci nauki prowadzenia czołgu.

Każda atrakcja spala wiele energii, dlatego dla umundurowanych przygotowano prawdziwą kuchnię polową.

Na zakończenie całego wydarzenia uczestnicy zwiedzili teren byłej radzieckiej jednostki wojskowej w Bornem Sulinowie oraz okoliczne bunkry, pod przewodnictwem osoby związanej z militarną historią tego okrytego tajemnicą miejsca.

 

Więcej zdjęć znajdziesz na naszym Facebook: https://www.facebook.com/AlfacoPolska/?fref=ts