Nowe sprężarki spiralne o zmiennej prędkości obrotowej do komercyjnych aplikacji chłodniczych i grzewczych.
 
 
 Emerson Climate Technologies wprowadziała nową generacja sprężarek o zmiennej prędkości obrotowej wyposażonych w bezszczotkowe silniki z magnesem stałym, przeznaczonych do wykorzystania w rewersyjnych chillerach, dachowych centralach wentylacyjnych, technologicznych systemach chłodzenia, i centrach danych.
Nowa linia sprężarek ZPV o zmiennej prędkości obrotowej obejmuje 6 modeli o wydajności od 2 do 58 kW. Możliwość połączenia w jeden układ obejmujący dwa lub trzy urządzenia ze sprężarkami o stałej prędkości obrotowej zwiększy zakres wydajności z 58 do 125 kW, zapewniając maksymalną elastyczność w projektowaniu systemów i ich optymalizację dzięki wykorzystaniu najwydajniejszej prędkości dostosowanej do zużycia energii.
 
Dzięki połączeniu z wyspecjalizowanymi falownikami Emerson, zgodnymi z normą EN60335, sprężarki o zmiennej prędkości obrotowej zapewniają szerszy zakres modulowanej prędkości – od 15 do 120 Hz. Ponadto wyposażono je w technologię regulacji objętością wolumetryczną, co umożliwia osiągnięcie większej efektywności przy częściowym obciążeniu. Gwarancją wysokiej efektywności sezonowej jest ograniczenie przegrzania, a także wprowadzenie zaworu o wysokiej wydajności wolumetrycznej, który zapewnia wzrost efektywności chłodniczej i grzewczej. Ofertę rozwiązań wieńczy zintegrowanie zaworów rozprężnych oraz czujników, co przekłada się na zdolność do inteligentnego i zoptymalizowanego zarządzania obiegiem czynnika chłodniczego.
 
Zintegrowane rozwiązanie Emerson nie tylko umożliwia zachowanie zgodności z dyrektywą ekoprojeku, ale również pozwala zaoszczędzić czas poświęcony na opracowywanie, tym samym skracając czas wprowadzenia produktu na rynek, nie narażając jednocześnie na szwank bezpieczeństwa i niezawodności. Idealne – szczególnie dla producentów technologicznych systemów chłodzenia i systemów do zastosowania w centrach danych.